עריכת צוואה

עריכת צוואה כל מה שצריך לדעת

צוואה היא אחד הנושאים החשובים של אדם אשר רוצה להוריש הלאה את רכושו הלאה לצאצאיו. לכן נוצר כלי הצוואה ובאמצעות עריכת צוואה ניתן לעשות זאת. 

האם יש צורך בעורך דין?

בכדי לערוך צוואה כדין יש צורך להכיר היטב את הדין ורצוי להיעזר בעורך דין צוואות . העורך דין יודע בדיוק איך לערוך את הצוואה כך שיהיה יותר קשה לתקוף אותה.

איך עורכים צוואה

יש כמה סוגי צוואות: 

צוואה בכתב יד – צריכה להכיל תאריך המוריש,  חתימת המוריש. כמובן שכתב היד של המוריש עצמו היא דרישה מהותית בצוואה מסוג זה.

עריכת צוואה בדרך של צוואה בפני רשות היא סוג נוסף של צוואה בה יש צורך להתייצב מול סמכות רשמית של המדינה ולהקריא מולה את תוכן הצוואה.

צוואה בעל פה- במידה והמצווה במצב סופני הוא יכול לערוך צוואה בעל פה מול שני עדים. כמובן שצוואה כזאת אפשר לתקוף יותר בקלות אך זו גם סוג של צוואה.

דרך המלך בהליך של עריכת צוואה

עקב האפשרות של תקיפת הצוואה יש דרך מומלצת לערוך צוואה:

הסרטה בוידיאו- כל התהליך של עריכת הצוואה כולל החתימה וניסוח הצוואה והקראת הצוואה רצוי שיעשה בוידיאו בכדי שבמידת הצורך בית המשפט יוכל להתרשם מצלילות הדעת של המוריש. מקרים רבים הצוואה מותקפת בטענה שהאדם שערך את הצוואה בזמן עריכתה לא היה בשיקול דעת מלא או שהיה נתון ללחץ לא הוגן. הסרטת וידיאו יכולה לשלול טעות כאלה.

חוות דעת פסכיאטרית- חוות דעת אודות מצבו הנפשי של המוריש סביב הזמן של עריכת הצוואה יכולה לשלול טענות של מצב נפשי פסול אשר יכול להוביל לפסילת עריכת הצוואה. החוות דעת צריכה לעשות על ידי מומחה.

נוכחות של עד- עד נוסף שיהיה נוכח במעמד הקראת הצוואה יכול לעזור בלחזק את הצוואה. 

מאמרים נוספים: נדל”ןכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *